En İyi Yönetmen

  • Tahtakurusu – Tunahan Kurt

  • Her Şey Yolunda – Metehan Şereflioğlu

  • Yasemin Adında Bir Salon Bitkisi – Erinç Durlanık

  • Taş – Alican Yücesoy

  • Balık Kraker – Yiğit Evgar

 

En İyi Senaryo

  • Taş – Alican Yücesoy

  • Bare Giran – Yılmaz Özdil

  • Yasemin Adında Bir Salon Bitkisi – Erinç Durlanık, Meltem Ceyhan

  • Fegere – Cahit Kaya Demir

  • Kömür – Reşat Fuat Çam

 

En İyi Görüntü Yönetmeni

  • Sevinç vesaire – Alp Korfalı

  • Kefaret Yağmuru – Mehmet Y. Zengin

  • Tor – Fatih Türker

  • Tahtakurusu – Serkan Özkan

  • G.K – Kürşat Taşçı

 

En İyi Sanat Yönetmeni

  • Tahtakurusu – Erhan Alabaş

  • Fegere – Naz Aydemir

  • Taş – Cansu Türkeli

  • Sevinç vesaire – Elif Taşçıoğlu

  • Kulak Misafiri – Hüsniye Uludağ

 

 

En İyi Kurgu

  • Kefaret yağmuru – Veysel Çelik

  • Beyaz bir gece – Özgürcan Uzunyaşa, Anıl Okçu

  • Yasemin Adında Bir Salon Bitkisi – Erinç Durlanık

 

 

En İyi Görsel Efekt

  • Reddedilen – Sarped Çırak, Erdem Demirhan, Berk ''Canavar Vasfi'' Vatansever

  • Kefaret yağmuru – Cem Karaman

  • Beyaz bir gece – Anıl Okçu, Özgürcan Uzunyaşa

 

En İyi Özgün Müzik

  • Yasemin adında bir salon bitkisi – Ahmet Bulut

  • Bare Giran – Xebat Aşmi

  • Reddedilen – Da Poet

  • Beyaz bir gece – Feridun Emre Dursun

 

En İyi Kadın Oyuncu

  • Yasemin adında bir salon bitkisi (Meltem Ceyhan)

  • Servis (Ezgi Ay)

  • Tahtakurusu (Gülşah Yavuz)

  • Sevinç vesaire (Nergis Öztürk)

  • G.K (Nurdan Albamya)

  • Yasemin adında bir salon bitkisi (Gamze Güzel)

  • Beyaz bir gece (Güliz Şirinyan)

  • Tor (Rüçhan Çalışkur)

 

En İyi Erkek Oyuncu

  • Fegere (Murat Karakaş)

  • Sevinç vesaire (Onur Ünsal)

  • Her Şey Yolunda (Arda Yeşillikçi)

  • Tahtakurusu (Erkan Can)

  • Beyaz bir gece (Volkan Çıkıntoğlu)

  • Kulak Misafiri (Turgay Aydın)

  • Balık Kraker (Alihan Türkdemir)

 

En İyi Ulusal Belgesel Film

  • Uçurtma – Nusret Oğuzhan Yıldız, Uğur Ersöz

  • Kusurlu – Bilen Sevda Könen

  • Uçurtmanın Peşinde – Anıl Tokur

 

En İyi Kurmaca Yabancı Film

  • Slaughter – Saman Hosseinpuor (İran)

  • Antifeminist – Sofija Sztepanov  (Macaristan)

  • Socks and Robbers - David Lilley (İngiltere)

  • Minor Key - Iván Sáinz-Pardo (İspanya)

  • Second Childhood - Izzy&vic vaughan (Fransa)

 

En İyi Yabancı Belgesel Film 

  • Gateway to the past / Omar Alazzawi

  • My theatre / Kazuya Ashizawa

  • Time machine / Jan Bujnowski

  • Unbecoming / Navid Mashayekhi

© 2017 Kısa Film Yönetmenleri Derneği