Finalist Filmler

En İyi Yönetmen

Tahtakurusu – Tunahan Kurt

Her Şey Yolunda – Metehan Şereflioğlu

Yasemin Adında Bir Salon Bitkisi – Erinç Durlanık

Taş – Alican Yücesoy

Balık Kraker – Yiğit Evgar

 

En İyi Senaryo

Taş – Alican Yücesoy

Bare Giran – Yılmaz Özdil

Yasemin Adında Bir Salon Bitkisi – Erinç Durlanık, Meltem Ceyhan

Fegere – Cahit Kaya Demir

Kömür – Reşat Fuat Çam

 

En İyi Görüntü Yönetmeni

Sevinç vesaire – Alp Korfalı

Kefaret Yağmuru – Mehmet Y. Zengin

Tor – Fatih Türker

Tahtakurusu – Serkan Özkan

G.K – Kürşat Taşçı

 

En İyi Sanat Yönetmeni

Tahtakurusu – Erhan Alabaş

Fegere – Naz Aydemir

Taş – Cansu Türkeli

Sevinç vesaire – Elif Taşçıoğlu

Kulak Misafiri – Hüsniye Uludağ

 

 

En İyi Kurgu

Kefaret yağmuru – Veysel Çelik

Beyaz bir gece – Özgürcan Uzunyaşa, Anıl Okçu

Yasemin Adında Bir Salon Bitkisi – Erinç Durlanık

 

 

En İyi Görsel Efekt

Reddedilen – Sarped Çırak, Erdem Demirhan, Berk ''Canavar Vasfi'' Vatansever

Kefaret yağmuru – Cem Karaman

Beyaz bir gece – Anıl Okçu, Özgürcan Uzunyaşa

 

En İyi Özgün Müzik

Yasemin adında bir salon bitkisi – Ahmet Bulut

Bare Giran – Xebat Aşmi

Reddedilen – Da Poet

Beyaz bir gece – Feridun Emre Dursun

 

En İyi Kadın Oyuncu

Yasemin adında bir salon bitkisi (Meltem Ceyhan)

Servis (Ezgi Ay)

Tahtakurusu (Gülşah Yavuz)

Sevinç vesaire (Nergis Öztürk)

G.K (Nurdan Albamya)

Yasemin adında bir salon bitkisi (Gamze Güzel)

Beyaz bir gece (Güliz Şirinyan)

Tor (Rüçhan Çalışkur)

 

En İyi Erkek Oyuncu

Fegere (Murat Karakaş)

Sevinç vesaire (Onur Ünsal)

Her Şey Yolunda (Arda Yeşillikçi)

Tahtakurusu (Erkan Can)

Beyaz bir gece (Volkan Çıkıntoğlu)

Kulak Misafiri (Turgay Aydın)

Balık Kraker (Alihan Türkdemir)

 

En İyi Ulusal Belgesel Film

Uçurtma – Nusret Oğuzhan Yıldız, Uğur Ersöz

Kusurlu – Bilen Sevda Könen

Uçurtmanın Peşinde – Anıl Tokur

 

En İyi Kurmaca Yabancı Film

Slaughter – Saman Hosseinpuor (İran)

Antifeminist – Sofija Sztepanov  (Macaristan)

Socks and Robbers - David Lilley (İngiltere)

Minor Key - Iván Sáinz-Pardo (İspanya)

Second Childhood - Izzy&vic vaughan (Fransa)

 

En İyi Yabancı Belgesel Film 

Gateway to the past / Omar Alazzawi

My theatre / Kazuya Ashizawa

Time machine / Jan Bujnowski

Unbecoming / Navid Mashayekhi

© 2020 KISA FİLM YÖNETMENLERİ DERNEĞİ